Płyniemy do Szwecji, czyli najważniejsze atuty rejsów promem

Płyniemy do Szwecji, czyli najważniejsze atuty rejsów promem

Szwecja to pełen pięknych miejsc, ciekawy, przyjazny kraj. Coraz częściej decydujemy się spędzić w nim urlop, nierzadko też postanawiamy wyjechać zarobkowo do Szwecji. Jednym z kluczowych zadań, jakie czekają nas w toku przygotowań do wyjazdu, jest wybór środka lokomocji. Promy do Szwecji wiodą tutaj prym wśród form transportu. Jakie są najważniejsze zalety podróży promem do Szwecji?

Szwecja idealnym miejscem na atrakcyjny urlop

Szwecja, choć niepozorna i nie tak popularna, jak topowe kraje wypoczynkowe, jest zdecydowanie godnym uwagi miejscem na urlop. Ma bowiem w zanadrzu mnóstwo nadzwyczajnych miejsc wartych zwiedzenia, pośród których prawdziwą perełką jest urzekający, pełen wyjątkowych zabytków Sztokholm. Nie brakuje w Szwecji także atrakcyjnych kurortów i pięknych plaż oraz ciekawie położonych, malowniczych miejscowości, idealnych do aktywnego wypoczynku.

Najważniejsze plusy podróży promem do Szwecji

Prom do Szwecji to mający coraz większe wzięcie wśród klientów środek transportu. Jest bardzo komfortowy oraz atrakcyjny i elastyczny pod względem potrzeb klienta. Niesie ze sobą bardzo dużo opcji, jeśli chodzi o miejsca docelowe oraz daty i godziny rejsów. Na pokład promu możemy zabrać własny samochód, co dla wielu osób jest znacznym ułatwieniem wyprawy. Promy Szwecja-Polska kursują ze Świnoujścia, Gdyni i Gdańska i docierają do wielu szwedzkich miejscowości takich jak: Karlskrona, Nynäshamn, Ystad, Trelleborg.

Co więcej, rejsy do Szwecji są nie tylko zwykłym sposobem na dotarcie do wybranego punktu, ale także metodą na odstresowanie i relaks. Podczas rejsu mamy dostęp do restauracji, kawiarni, barów, dyskotek. Możemy też wybrać się na seans filmowy, zafundować sobie sesję w SPA lub skorzystać z innych atrakcji. Plusem rejsów są także przystępne koszty. Jeśli zależy nam na zminimalizowaniu opłat, spośród różnych form transportu, zdecydowanie warto wybrać prom.

Prom do Szwecji cena całego wyjazdu będzie znacznie niższa niż gdybyśmy wybrali podróż drogą lądową własnym autem (musielibyśmy pokonać setki kilometrów przez Niemcy i Danię). Również loty do Szwecji nie należą do tanich.