Połączenia promowe z Niemiec i Szwecji

Połączenia promowe z Niemiec i Szwecji

W naszym kraju przeprawy promowe zdecydowanej większości osób kojarzą się przede wszystkim  z podróżami do Szwecji, dlatego zazwyczaj nie interesujemy się przeprawami o takim charakterze na Litwę. I tym samym z naszego kraju, z naszych portów takie przeprawy na Litwę nie są realizowane.

Jeśli więc chodzi o prom na Litwę będzie to dotyczyć tras, które realizowane są bądź to ze Szwecji bądź też z Niemiec. Jeśli chodzi o promy ze Szwecji na Litwę to jest to popularny kierunek i faktycznie wiele rejsów na tej trasie się obecnie realizuje.

Oferta przepraw promowych na Litwę

Rejsy na Litwę realizowane są z różnych portów w Szwecji i w Niemczech, natomiast miejscem docelowym takich transportów zawsze będzie Kłajpeda. To największe miasto na wybrzeżu litewskim z dobrze rozwiniętym portem, gdzie obsługa promów nie stanowi większego problemu. Dlatego prom Szwecja – Litwa to właśnie trasa, która kończy się w Kłajpedzie.

Prom na Litwę może wypływać z różnych miejsc w Szwecji. Jest to również dość istotna kwestia, ponieważ poza Szwecją takie trasy do Kłajpedy są realizowane także z tras w Niemczech. Dlatego taka opcja również jest dość popularna i z tych portów trasy są często realizowane.

Sprawne przeprawy promowe

Przeprawa promowa w niektórych sytuacjach będzie najlepszym rozwiązaniem, jeśli ktoś chce się zdecydować na dotarcie do Litwy. Promy, które pływają do Kłajpedy to nowoczesne, komfortowe jednostki, które bez obaw będzie można wybierać jeśli chodzi o organizację podróży na Litwę. Dostępny prom na Litwę może być różnego rodzaju, warto się więc z tym dobrze zapoznać i zdecydować na podróż tym promem gwarantując sobie komfortową przeprawę niezależnie od tego z jakiego miejsca.