Wycieczka do Szwecji w zasięgu ręki

Wycieczka do Szwecji w zasięgu ręki

Dawniej podróże do obcych państw wymagały załatwienia wielu formalności, a podstawą do takiej podróży był aktualny i ważny paszport. Dziś jesteśmy w Unii Europejskiej i możemy swobodnie poruszać się pomiędzy państwami znajdującymi się w UE, a co za tym idzie możemy zwiedzać dowolnie obce kraje.

Jeżeli dla przykładu szukamy ciekawej wycieczki do Szwecji, doskonałym pomysłem będzie podróż promem. Niedrogo, szybko i bezpiecznie dostaniemy się ze Świnoujścia do Trelleborg, a stamtąd już bez większych problemów możemy podróżować po Szwecji i zwiedzać ciekawe miejsca.

Szybko i bezpiecznie – podstawa podróży

To wyjątkowo krótka przeprawa przez morze. Prom Świnoujście płynie ze Świnoujścia do nadmorskiego miasta szwedzkiego zaledwie 6 godzin, zatem podróż jest wyjątkowo atrakcyjna, komfortowa, a co najważniejsze bezpieczna. Jedynym utrudnieniem może być choroba morska, choć i przed tym można się skutecznie ustrzec. Co najważniejsze promy do Szwecji pływają przez okrągły rok, dlatego nie zależnie od tego kiedy zamarzy nam się wycieczka w nieznane, zawsze będziemy mogli swoje marzenie spełnić.

Dlaczego warto wybrać podróż promem?

Wiele osób, które nigdy nie podróżowały w ten sposób, z pewnością zadadzą sobie to pytanie. Kto jednak choć raz podróżował promem, wie jak wygodna jest to forma podróży, jaki komfort otrzymujemy na samym promie oraz jak szybko możemy dostać się z punktu A do wymarzonego punktu B, czyli celu swojej podróży. Dodatkowo bilety na prom Szwecja Polska nie są drogie, dlatego każdy może sobie pozwolić na tego rodzaju luksus. Już dziś sprawdź ofertę na prom z Polski do Szwecji oraz do Niemiec i wybierz podróż która cię interesuje. Zaplanuj i wyjedź na wymarzoną wycieczkę do obcego kraju.