Prom do Szwecji - jak dostać się na drugą stronę Bałtyku?

Prom do Szwecji – jak dostać się na drugą stronę Bałtyku?

Wielu z nas marzy o wakacjach za granicą. Szwecja to jedno z miejsc, które przyciąga turystów swoją piękną przyrodą, interesującą kulturą oraz bogatą historią. Jednym ze sposobów na dotarcie do tego kraju jest podróż promem. W artykule dowiesz się, ile płynie prom do Szwecji, ile kosztuje prom do Szwecji oraz jaka jest cena promu do Szwecji.

Ile płynie prom do Szwecji?

Promy kursujące na trasie Polska – Szwecja pokonują trasę o długości około 500 km, co zajmuje zazwyczaj od 9 do 20 godzin w zależności od wybranej linii. Najpopularniejsze trasy prowadzą z polskich portów: Gdynia i Świnoujście do szwedzkiego Ystad lub Trelleborg.

Ile kosztuje prom do Szwecji?

Prom do Szwecji cena zależy od wielu czynników, takich jak sezon, dzień tygodnia, wybrana klasa oraz ilość pasażerów czy samochodów. Na ogół cena waha się od 100 do 500 zł za osobę, a za przewóz samochodu trzeba zapłacić dodatkowo od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Rejs promem do Szwecji – na co warto zwrócić uwagę?

Wybierając się na rejs promem do Szwecji, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim warto zarezerwować bilet na prom z odpowiednim wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że nie zabraknie miejsc na pokładzie. Ważne jest też to, aby wiedzieć, jakie dokumenty należy posiadać, aby móc bez przeszkód przekroczyć granicę oraz czy na pokładzie znajdują się miejsca noclegowe oraz restauracje, co może wpłynąć na wygodę i komfort podróży.

Podsumowując, wybierając się na prom do Szwecji, warto wcześniej zapoznać się z dostępnymi ofertami przewoźników oraz wybierz najlepszą dla siebie opcję.