Co warto wiedzieć o przeprawie promowej w Świnoujściu?

Co warto wiedzieć o przeprawie promowej w Świnoujściu?

Świnoujście jest jednym z bardziej popularnych nadbałtyckich kurortów. Do atrakcji miasta zalicza się nie tylko szeroka, czysta plaża, ale także przeprawa promowa Świnoujście. Z portu w Świnoujściu odpływają promy do Szwecji.

Terminal promowy – gdzie się znajduje?

Przeprawa promowa Świnoujście z regularnie kursującymi promami do Szwecji to najszybszy – poza lotem samolotem – sposób dostania się z Polski do tego kraju. Nic więc dziwnego, że przeprawa promowa Świnoujście cieszy się bardzo duża popularnością. Terminal promowy Świnoujście znajduje się przy ulicy Dworcowej 1.

Terminal promowy Świnoujście to nowoczesny obiekt, który oferuje pasażerom wiele udogodnień. Terminal promowy Świnoujście odprawia zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych pasażerów. Jeśli chodzi o pasażerów zmotoryzowanych, to przeprawy promowe Świnoujście dostępne są zarówno dla samochodów osobowych, jak i ciężarowych.

Ile czasu zajmuje odprawa?

Osoby, które interesują przeprawy promowe bardzo często pytają o czas oczekiwania na prom. Jest ona bardzo różny, zależy to bowiem od tego, czy do przeprawy promowe Świnoujście jest kolejka. Jeśli jej nie ma lub jest niewielka, to przeprawy promowe Świnoujście trwają niewiele ponad pół godziny.

Świnoujście przeprawa promowa jest czynna przez cały rok. Świnoujście przeprawa promowa to najszybszy sposób dostania się do Szwecji. W dobrych warunkach pogodowych prom dopływa do portu docelowego po 6 godzinach. Ponadto Świnoujście przeprawa promowa umożliwia podróż do Niemiec w komfortowych warunkach.