Przeprawa promowa w Świnoujściu - kto może skorzystać?

Przeprawa promowa w Świnoujściu – kto może skorzystać?

Świnoujście to miasto położone nad Morzem Bałtyckim. Słynie zarówno w Polsce, jak i zagranicą nie tylko z pięknej plaży. Sławę kurortowi przyniosła także przeprawa promowa Świnoujście.

Przeprawa promowa – dokąd można popłynąć?

Od lat przeprawa promowa Świnoujście jest miejscem, z którego odpływają promy do Szwecji. Od pewnego czasu przeprawa promowa Świnoujście realizuje także połączenia z Niemcami. Świnoujście przeprawa promowa niemal zawsze jest pełna pasażerów.

Rejs promem to bowiem najszybszy i najtańszy sposób dostania się do Szwecji. Świnoujście przeprawa promowa realizuje nie tylko przewozy pasażerskie. Świnoujście przeprawa promowa to miejsce realizujące również przewozy towarowe. Oba rodzaje przewozów realizowane są przez te same promy. Z portu w Świnoujściu wypływają promy do szwedzkiej miejscowości Trelleborg.

Dla kogo dostępna jest przeprawa promowa w Świnoujściu?

Przeprawy promowe Świnoujście dostępne są dla osób pieszych i zmotoryzowanych. Z przeprawy promowe Świnoujście mogą korzystać właściciele nie tylko samochodów osobowych. Terminal promowy Świnoujście odprawia również samochodowy ciężarowe. Terminal portowy Świnoujście znajduje się przy ulicy Dworcowej 1.

Osoby, które wybierają się promem do Szwecji, nie muszą kupować biletów wcześniej. Terminal promowy Świnoujście prowadzi bowiem sprzedaż biletów na wszystkie promy. Terminal portowy w Świnoujściu jest bardzo nowoczesny. Obsługa pasażerów odbywa się na bardzo wysokim poziomie. W budynku terminalu znajdują się toalety i prysznice.