Dlaczego w podróż do Szwecji warto wybrać się promem?

Dlaczego w podróż do Szwecji warto wybrać się promem?

Szwecja jest krajem, który może poszczycić się długą historią, piękną przyrodą i miastami, które tętnią życiem o każdej porze roku. Do tego kraju z Polski można wybrać się różnymi środkami komunikacji. Na pewno opcją godną uwagi jest prom do Szwecji.

Promy do Szwecji: skąd wypływają?

Prom do Szwecji wypływa z kilku polskich nadbałtyckich miast. Jednym z nich jest Świnoujście. Promy do Szwecji jednego z przewoźników zabierają pasażerów w podróż do miejscowości Tralleborg. Prom Polska Szwecja pływa ze Świnoujścia do Tralleborga przez cały rok. Bilety na prom Polska Szwecja mogą kupić zarówno osoby zmotoryzowane, jak i piesi podróżni.

Wybierając się w podróż do Szwecji promem można zaoszczędzić naprawdę sporo czasu. Prom Polska Szwecja płynie około sześciu godzin. Promy do Szwecji są nowoczesne i bezpieczne. Wszystkie promy do Szwecji wyposażone są w nowoczesne kabiny i gwarantują podróżnym mnóstwo udogodnień.

Dlaczego prom to dobry sposób na podróż do Szwecji?

Szwecja jest krajem, który nie ma z Polską bezpośredniego połączenia drogowego. Do tego kraju z Polski można dostać się samolotem lub bardzo okrężną trasą samochodową przez Niemcy i Danię. Taka podróż nie tylko zajmuje mnóstwo czasu, ale pochłania też sporo pieniędzy.

Nic więc dziwnego, że najbardziej popularne są promy do Szwecji. Oczywiście promy pływają w obu kierunkach. Wygodne kabiny dla pasażerów sprawiają, że prom do Świnoujścia prawie zawsze odpływa pełny. Wybierając prom do Świnoujścia czy prom do Szwecji należy pamiętać, że w terminalu należy zgłosić się odpowiednio wcześniej.