Rejs do Szwecji promem alternatywą dla podróży samochodem

Rejs do Szwecji promem alternatywą dla podróży samochodem

Szwecja jest krajem położonym na Półwyspie Skandynawskim. Polskę od Szwecji dzieli niespełna 1000 km. Nie mamy jednak bezpośredniego połączenia drogowego. Najszybszym sposobem dostania się do tego kraju jest podróż samolotem. Wiele osób wybiera jednak promy do Szwecji. Powodem popularności tej formy podróżowania jest to, że bilety na promy do Szwecji kosztują mniej niż bilet na samolot.

Ile trwa rejs promem do Szwecji?

Zależy to przede wszystkim od miejscowości, z której chcemy popłynąć. Promy do Szwecji wypływają między innymi ze Świnoujścia. Promy mają punkt docelowy w szwedzkiej miejscowości Trelleborg. Rejsy do Szwecji na tej trasie trwają około 6 godzin.

Ze względu na warunki atmosferyczne rejs może trwać trochę dłużej. Rejsy do Szwecji realizowane są nowoczesnymi, bezpiecznymi promami. Rejsy do Szwecji ze Świnoujścia do Trelleborga cieszą się naprawdę bardzo dużą popularnością. Decydując się na rejs należy pamiętać, że bagaż nie może ważyć więcej niż 60 kg.

Kto może wybrać się w podróż promem?

Promy posiadają kajuty dla pieszych podróżnych oraz miejsca dla osób, które wyruszają do tego kraju samochodem. Niektórzy armatorzy zabierają zarówno ciężarówki, jak i busy i samochody osobowe. Promy Szwecja Polska wypływają kilka razy dziennie. Prom Polska Szwecja pływa nawet w godzinach nocnych.

Osoby, które interesuje bilet na prom mogą dokonać rezerwacji przez Internet. Prom Polska Szwecja pływa przez cały rok. Podobnie jak promy Szwecja Polska.